MENU
Wyszukaj produkty
wyszukiwanie rozszerzone
1 » Zwroty2

Producenci

Kontakt

 • Księgarnia "Bajka"
  ul. 3 Maja 14
  38-300 Gorlice
  NIP: 738-000-36-68
 • E-mail:biuro@ksiegarniabajka.pl
 • Telefon18 352 04 32
  600 223 921
 • Godziny działania sklepuponiedziałek-piątek 9:00 - 17:50 soboty 9:00 - 14:00

Zwroty

Prawo odstąpienia od umowy
 

Zgodnie z treścią Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta - Klient - Konsument, będący osobą fizyczną, który zawarł umowę kupna-sprzedaży na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa w celu niezwiązanym bezpośrednio ze swoją działalnością zawodową lub gospodarczą może w terminie 14 dni od daty odebrania przesyłki od niej odstąpić bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów dostarczenia rzeczy w przypadku, gdy Klient (Konsument) wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez ksiegarniabajka.pl.
W takiej sytuacji ksiegarniabajka.pl nie jest zobowiązane do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów (ponad kwotę najtańszego zwykłego sposobu dostarczenia oferowanego przez ksiegarniabajka.pl).

W celu odstąpienia od umowy Klient powinien złożyć ksiegarniabajka.pl na piśmie oświadczenie o odstąpieniu od umowy wraz z przesłaniem dowodu zakupu (paragonu lub faktury) lub jego kopii oraz jeżeli to możliwe podaniu numeru zamówienia a następnie niezwłocznie dokonać zwrotu towaru w stanie niepogorszonym do ksiegarniabajka.pl.

W tym celu należy odesłać lub dostarczyć osobiście towar wraz z dowodem zakupu, dołączając do niego stosowanie oświadczenie, na adres:

Księgarnia „Bajka”
ul. 3-go Maja 14
38-300 Gorlice
z dopiskiem „ZWROT”

Oświadczenie, odstąpienia od umowy Konsument może złożyć na formularzu, którego wzór stanowi:

Załącznik nr 1
niniejszego regulaminu wraz ze szczegółowym Pouczeniem o prawie odstąpienia od umowy, którego stanowi:
Załącznik nr 2

niniejszego regulaminu. Skorzystanie z formularza odstąpienia od umowy nie jest obowiązkowe.

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Płyty CD, płyty DVD, programy komputerowe zapisane na nośnikach muszą być zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu (nieusunięta folia, niezniszczone pudełko). W przypadku, gdy opakowanie płyt CD, płyt DVD, programów komputerowych zapisanych na nośnikach zostało naruszone (usunięta folia, zniszczone pudełko) prawo do odstąpienia od umowy Konsumentowi nie przysługuje.

ksiegarniabajka.pl nie przyjmuje przesyłek za pobraniem, koszt i ryzyko odesłania towaru ponosi klient.
ksiegarniabajka.pl dokona zwrotu należności za zwrócony towar w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania towaru w sposób ustalony indywidualnie z klientem - preferowany sposób to zwrot kwoty przelewem bankowym na podany przez klienta rachunek bankowy.
ksiegarniabajka.pl zastrzega sobie prawo do wstrzymania się ze zwrotem płatności otrzymanych od Klienta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jej odesłania, w zależności od tego które zdarzenie nastąpi wcześniej.
ksiegarniabajka.pl informuje, że w przypadku zamówień na kwotę od 200,00 zł wzwyż, Klient otrzymuje rabat w postaci obniżenia kosztów wysyłki, a w przypadku zamówień powyżej kwoty 300,00 zł rabat w postaci braku doliczenia do ceny towarów kosztów przesyłki. Jeżeli jednak zwrócicie Państwo część towarów z zamówienia, na które była obniżona kwota kosztów wysyłki (powyżej 200,00 zł) lub całkowicie nie występowała (powyżej 300,00 zł), co spowoduje obniżenie wartości zamówienia poniżej wymienionych kwot - rabat na koszty wysyłki zostanie anulowany.


Przejdź do strony głównej
ksiegarniabajka.pl © 2019